استحکام جوامع اسلامی با پوششی به نام حجاب

شاید مهمترین اثر حجاب ودوری از فرهنگ برهنگی که امروز ه به صورت یک بیماری رواج  می یابد ،حفظ استحکام واستواری جوامع است تا جایی که بی حجابی وگسترش برهنگی در کشورهای اسلامی ،یکی از ابزارهای مهم بیگانگان در سیطره و تسلط بر آن کشور ها شده است  .استعمار گران برای استثمار ذخایر عظیم انسانی واقتصادی کشور های اسلامی ،نخست باید آنها را از درون تهی می کردند،برای همین باید هویت دینی از آن ها گرفته می شد وحجاب از نشانه های ارزشمند و قدرتمند آن به شمار می رفت .برای این تسلط ،زنان بهترین انتخاب بودند زیرا زنان  بیشتر از مردان درگیر جنبه های ظاهری  دنیا هستند و احساس وعاطفه نیز در آن ها قوی تر است . دنیای غرب با شناخت فرهنگ حاکم براین کشورها همچنین وسیله قرار دادن زنان و استفاده از سکس و برهنگی و با ارزش جلوه دادن آن و مقابله  با حجاب و پوشش و روحیه عفف ،توانستند مردم را نسبت به مسائل و ریانات سیاسی و اجتماعی بی اعتنا کنند و به راحتی به غارت و چپاول ملل محروم  و تسلط بر آنان مشغول شوند .آنها تمام کوشش خود را به حجاب از زنان متمرکز کردند و با شعارهایی نظیر آزادی و رشد و ترقی زنان می خواستند آن ها را از سنت های  اسلامی و بومی خود مانند تقید به ارزش هایی مثل عفت و  پاکدامنی و پایبندی به خانواده دوری کنند و این امر آغازی بود برای  گسترش فحشا وبی بندباری در میان اقشار مختلف مردم تا به تدریج روحیه بیگانه ستیزی و سلحشوری و غیرت دینی و ملی از آن ها گرفته شود .یکی دیگر از آثار مهم رعایت حجاب در جامعه ،حفظ سلامتی و دوری از بیماری های مختلف است  .نبود پوشش مناسب وبه دنبال آن بی وباری ولجام گسیختگی جنسی علاوه بر اثر ات روحی و روانی ،پیامد های جسمی زیادی را به دنبال دارد در حالی که بسیاری از این عوارض و بیماری ها آفریده خود انسان ها هستند .بلاهای همچون ایدز که همه ساله میلیارد ها دلار صرف درمان و ساختن واگسن برای پیشگیری از آن می شود ،توسط  انسان های بی بند بار به وجود آمده است (منبع روزنامه کیهان)

 

از آنجایی که که بی حجابی نوعی انحراف اجتماعی  محسوب میشود که در اثر تماس با سرعت تغییر ارزش ها الگوبرداری از گروه همسالان جامعه پذیری نامتناسب و..رواج مییابد.(رابینگتن. واینبرگ:ترجمه صدیق سوستانی 1386)می طلبد مسئله را جدی گرفت.

 

/ 31 نظر / 4 بازدید
نمایش نظرات قبلی
محمدامینی

سلام.به نظر من حجاب دارای محدوده ای معین و تعریف شده ست.اگر کمتر از حد بپوشی بی حجابی و اگر هم خارج از عرف بپوشی اون وقت باعث زدگی دیگران از حجاب میشی... راستی وقتی دیدم با نامJH[FKN'D نظر دادیدن کلی جا خوردم....فکر کنم اسم قبلی که اگه اشتباه نکنم ........بود برازنده تر بود

فدایی ولایت

سلام بروزم با غربت شهدای گمنامی که چند سال هنوز یه سنگ قبر ندارن و بی اعتنایی مسئولان منتظرتون هستم التماس دعا یا زهرا

فاطمه

_______________________________$$$$آپم ____________________________$$$$$$آپم __________________________$$$$$$$آپم ________________________$$$$$$$$$$$$$$$$$$$آپم ______________________$$$$$$$$$$$$$$$$$$آپم ____________________$$$$$$$$$$$$$$$آپم ___________________$$$$$$$$$$$$$آپم _________________$$$$$$$$$$$$آپم ________________$$$$$$$$$$آپم _______________$$$$$$$$$آپم ______________$$$$$$$$آپم _____________$$$$$$$$آپم ____________$$$$$$$آپم ___________$$$$$$$آپم ___________$$$$$$آپم __________$$$$$$آپم __________$$$$$آپم _________$$$$$آپم _________$$$$آپم ________$$$$آپم ________$$$$آپم ________$$$آپم ________$$$آپم _________$$آپم ___$$$$$$$$$$$$$$$آپم _____$$$$$$$$$$$$آپم ______$$$$$$$$$آپم _____$$$$$$$$$$$$آپم ____$$$$$$$$$$$$$$آپم ___$$$$$$$$$$$$$$$$$آپم _________$$$$آپم __________$$$ آپم ___________ $ نظر یادت نره!!!!!!!

yasin

سلام.عالی بود.. واقعا مسئله حجاب یک مسئله خیلی جدیه که باید خیلی بیشتر تو جامعه به توجه کرد..اما متاسفانه مسئولان بخصوص رسانه کمترین توجه بهش دارن که همین باعث میشه بی بندوباری و ... در جامعه بیشتر و بیشتر بشه..انشاالله تو کار مهمتون موفق باشید.. ...یاعلی ..[لبخند][لبخند]

yasin

سلام.عالی بود.. واقعا مسئله حجاب یک مسئله خیلی جدیه که باید خیلی بیشتر تو جامعه به توجه کرد..اما متاسفانه مسئولان بخصوص رسانه کمترین توجه بهش دارن که همین باعث میشه بی بندوباری و ... در جامعه بیشتر و بیشتر بشه..انشاالله تو کار مهمتون موفق باشید.. ...یاعلی ..

ستارگان خاکی

رسول خدا بعد از ازدواج فاطمه علیهاسلام کارها را بین او و علی علیه السلام تقسیم کرد و فرمود کارهای منزل با فاطمه و کارهای خارج از منزل با علی. فاطمه علیها سلام می‌فرماید:« هیچ کس نمی‌‌داند من چقدر خوشحال شدم که رسول خدا مرا از ظاهر شدن در پیش چشم مردان معاف کرد.

فاطمه

سلام عزیز.ای کاش اسمتون رو می دونستیم.[لبخند] نه ربیع تون مبارک.[گل]