ان الله لایغیر ما بقوم حتی یغیروا ما بانفسهم

 

«خداوند سرنوشت هیچ قومی را عوض نمی­کند مگر خودشان عوض کنند»

 

خداوند انسان را موجود مختار آفریده بطوریکه برخلاف سایر موجودات که براساس غریزه عمل می­کنند می­تواند با اختیار خود راه سعادت یا شقاوت را انتخاب کند و ارزش انسان هم به همین مختار بودن اوست در غیر اینصورت تفاوتی با سایر موجودات نداشت و هیچ لزومی نداشت بعنوان اشرف مخلوقات مسجود  ملائک قرار گیرد.

بنابراین انسان بعنوان اشرف مخلوقات موجود انتخابگر است و این انتخاب در شوون مختلف زندگی او نمود پیدا می­کند مانند: انتخاب شغل˛ همسر ˛رشته تحصیلی و .... . .همچنین چون انسان ماهیتا موجود اجتماعی می­باشد این انتخاب در زندگی اجتماعی و سیاسی بشر از اهمیت مضاعف برخوردار است.

حال با توجه مقدمه فوق و لزوم توجه بشر به سرنوشت سیاسی خود می­طلبد که هر کسی نسبت به مسائل سیاسی جامعه خود حساس بوده و اجازه ندهد دیگران سرنوشت او را با اهداف خود و در جهت مقاصد حزبی و گروهی خود رقم بزند.   این مهم در کشور عزیز ما از دو جهت حائز اهمیت است:

1- وضعیت حساس بین­المللی که متاسفانه دشمنان این ملت که چشم دیدن پیشرفت­های حیرت­انگیز آنان را در عرصه­های مختلف علمی و هسته­ای ندارند با تبلیغات سوء افکار عمومی را علیه این ملت سازماندهی نموده و درصدد هستند جلو این پیشرفت را بگیرند که بحث تحریم ها و تهدیدها در این راستا می­باشد و قطعا همانطوریکه مقام معظم رهبری فرموده­اند« مشارکت بالا در انتخابات مجلس نهم جواب بسیار قاطعی برای آنان خواهد بود»

2- با توجه به دو وظیفه اساسی مجلس در حوزه قانونگذاری و نظارت بر اجرای قانون هر چقدر کارآمدی مجلس بالاتر باشد موفقیت آن در حوزه­های یاد شده بهتر خواهد بود˛ بنابراین برای داشتن مجلس کارآمد نیاز به نماینده کارآمد˛ شجاع و متعهد می­باشد که بعموان عصاره تفکر یک ملت بتواند در عرصه­های مختلف تصمیم­گیری ˛ حضور فعال و کارآمد داشته باشد.

نتیجه اینکه با حضور فعال در عرصه انتخابات و بالا بردن سطح مشارکت و انتخاب فرد اصلح و کارآمد در تشکیل مجلس کارآمد دخیل بودن و دشمنان را در رسیدن به اهداف خود مایوس نمائیم.

 

دکتر حسین­ رضا طاهری- رئیس دانشگاه پیام نور مرکز همدان

/ 1 نظر / 5 بازدید
یوسف

سلام میخواستم از شما دعوت کنم یه سری به وب ما بزنی و نظرتو در موردش بگی