'گزارش راشاتودی از تیم محجبه فوتسال زنان ایران

نسخه مناسب چاپارسال به دوستان

گزارش راشاتودی از تیم محجبه فوتسال زنان ایران + فیلم
پس از اینکه فیفا به فوتبالیست‌های زن ایرانی اجازه داد با حجاب بازی کنند، تیم روسیه اولین حریفی بود که تیم فوتسال زنان ایران را محک زد.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سپاه انصارالحسین(ع) همدان به نقل از خبرگزاری مشرق ، شبکه راشا تودی در گزارشی اعلام کرد: پس از اینکه فیفا به فوتبالیست‌های زن ایرانی اجازه داد با حجاب بازی کنند، تیم روسیه اولین حریفی بود که تیم فوتسال زنان ایران را محک زد.

زنان ایران باید به دلیل قوانین مذهبی این کشور سر و گردن خود را بپوشانند، و فوتبالیست‌ها نیز از این قاعده مستثنی نیستند.

اما فیفا با ابراز نگرانی های ایمنی به دلیل سنجاق‌های فلزی مورد استفاده برای بستن روسری، به بازیکنان اجازه نداده بود حجاب داشته باشند.

در حالی که هیچیک از طرفین تمایلی برای کوتاه آمدن نداشت، تیم المپیک زنان ایران مجبور شد سال گذشته از بازی انتخابی در برابر اردن کنار برود.

اما پس از آنکه از گیره‌های پلاستیکی (Velcroبجای سنجاق استفاده شد، فیفا سرانجام ممنوعیت اعلام شده خود را لغو کرد.

"فریده شجاعی" معاون رئیس فدراسیون فوتبال ایران گفت: "ما زمان زیادی صرف این کردیم که فیفا را قانع کنیم بازی کردن با حجاب هیچ مشکلی ایجاد نمی کند. ما بسیار خوشحالیم که آنها ممنوعیت حجاب را لغو کردند و ما اکنون می توانیم با روسری بازی کنیم. و من می توانم به شما بگویم که حجاب بر عملکرد بازیکنان ما تاثیری ندارد، و ما بسیار خوشحالیم که می توانیم در رقابت های بین المللی شرکت کنیم. "

هنگامی که تیم فوتسال زنان ایران با حریف روسی خود رو به رو شد، هر دو طرف عطش زیادی برای پیروزی داشتند و با شور و حرارت کار کردند.

متاسفانه برای ایران، هر چند آنها در ابتدا با یک گل پیش افتادند اما در پایان 2 به 1 باختند ، اما سرمربی آنها می گوید که این بخشی از منحنی آموزش و یادگیری است.

شهرزاد مظفر مربی تیم ایران به راشا تودی گفت: "روسیه دو ماه پیش برای دو بازی دوستانه در ایران بود. نتایج یک مساوی 2 -2 و یک برد 1-0 به نفع روسیه بود. اما امروز ما واقعا خواستار پیروزی بودیم، اما روسیه تجربه بیشتری از ما دارد."

در حدود 50 هزار زن ورزشکار در ایران فوتبال یا نوع داخل سالن آن "فوتسال" را بازی می کنند و همچنین تعدادی ستاره در حال ترقی وجود دارند که امیدوارند رشد سریع این ورزش را ادامه دهند.


/ 5 نظر / 5 بازدید
جواد

سلام دوست عزیز من خوبم

جواد

چقدر دلم برايت تنگ شده آنقدر که فقط نام زيباي تو در آن جاي مي گيرد عزيز من ، قلب من اي کاش مي شد اشک هاي طوفاني ام را قطره قطره جمع کرد تا تو در درياي غم آلود آن غروب چشمانم را نظاره کني اي کاش مي شد فقط يک بار فرياد بزنم دوستت دارم و تو صدايم را مي شنيدي نمي دانم چطور ، کجا و چگونه بايد به تو برسم؟ اي کاش به جاي عکس زيبايت وجود نازنينت پيش رويم بود و حرف هاي نا گفته ام را مي شنيدی به راستي که تو اولين عشق راستينم هستي شايد در گذشته هرگز اينچنين عاشق نشده بودم اما؛ حال خوب مي دانم که فقط با شنيدن نام زيبايت چشمانم بي اختيار مي بارد اي اميد آخرينم بدان که هر روز ، هر ساعت و هر لحظه به در گاه آفريدگار تو دعا مي کنم تا فقط يک بار بتوانم چشمانم را زنداني نگاهت کنم. [گل][گل][ماچ]

جواد

عالی بوووووووووووووووووووووووود[گل]

جواد

اپمممممممممممممممممممممممممممممممم

محمودآصفی

سلام با مطالبی جدید و انتقادی به روز هستم... منتظر حضور و نظرات خوبتان خواهم بود یاعلی