اعتراض نمایندگان زن مجلس به استفاده از چادر برای متهمان زن

لاله افتخاری در گفتگو با خبرنگار مهر در مورد استفاده چادر بر سر متهمان زن در دادگاهها گفت: بسیاری از زنان مجرم پایبند به حجاب نیستند و به اجبار با چادر در دادگاهها حاضر می شوند در حالی که این اقدام می تواند به حرمت چادر خدشه وارد کرده و نتیجه منفی در جامعه داشته باشد.

وی افزود: اگر سازمان زندانها می خواهد متهمان زن در دادگاهها با چادر حاضر شوند حداقل از ملحفه یا پارچه ای که نماد زندان دارد استفاده کند.

نماینده مردم تهران در مجلس اظهار داشت: در ملاقاتی که نمایندگان زن تهران در مجلس با آیت الله آملی لاریجانی رئیس قوه قضائیه داشتند این موضوع مطرح شد.

وی افزود: نمایندگان زن به رئیس قوه قضائیه در مورد استفاده از چادر بر سر بازیگران سینما که نقشهای منفی و آسیب پذیر را ایفا می کنند هم اعتراض داشتند. که پاسخ رئیس قوه قضائیه اعلام آمادگی برای رفع این مشکلات بود.

 

/ 2 نظر / 4 بازدید
mobarez

بسم رب الشهدا سلام غربت برای شهدا یه عادته و شاید هم یه قانون . شهدا پیش شهدا غریب نیستند . حالا یا اون شهید تو قفس تنها مونده و یا به آسمونا پر کشیده . . . فعلا مثل اینکه شهدا باید پیش من غریب باشن . پیش من که قبرستان نشین عادات سخیفم . . . تا از این قبرستون دل نکنم ، نمیشه . راه شهدا را ادامه خواهیم داد و امیدوارم سنگر وبلاگ تاشهدا باشهدا خالی نمونه ............................................... سلام وبلگ زیبایی دارید اگه دوست داشتید به وبلاگ منم سری بزنید اگه دوست داشتی تبادل لینک کنیم بگو بسم ا...

خورشید

پست خوبی گذاشتید .................................. ش ه ی د حرف حرف این واژه را در میان بغض شکسته شده ی به رنگ خاکستری وجودم لمس کردم هنگامی که بر گونه هایم سُر میخورد و باز سکوت... ..................................... سلام این مطلب رو مخصوص امروز نوشته بودم حتما سر بزنید. راستی برای تبادل لینک هم خبرم کنید.منتظرم یاعلی سید علی خامنه ای